PROGRAMOVANIE

Vývoj a programovanie riadiacich systémov

Vývoj riadiacich systémov, programovanie jednočipových procesorov Atmel MICROCHIP, STMicroelectronics, PLC systémov SIEMENS LOGO! 8,  SIEMENS S7 1200, AETON EASY E4

SIEMENS

SIEMENS je popredným výrobcom PLC / PAC systémov používaných v procese automatizácie v reálnom čase k riadeniu strojov alebo výrobných liniek. Systémy sú dodávané buď ako kompaktné alebo modulárne v rôznych výkonových vyhotoveniach prispôsobené pre dané prostredie so zvýšenou  odolnosťou proti vonkajším vlyvom.

MICROCHIP

Microchip Technology Inc. je popredným výrobcom mikrokontrolérov a analógových polovodičov. Akvizícia spoločnosti Atmel rozšírila portfólio spoločnosti o populárne 8-bitové AVR a 32-bitové ARM-Cortex mikrokontroléry, ako aj o pokročilé logické, mixed-signal, pamäťové a vysokofrekvenčné (HF) komponenty.

STMicroelectronics

STMicroelectronics je jedným z najväčších svetových výrobcov polovodičov. Ponúka jedno z najširších produktových portfólií. ST prináša zákazníkom inovatívne riešenia polovodičov s využitím širokej škály technológií, dizajnu a odborných znalostí v kombinácii duševného vlastníctva, strategických partnerstiev a výrobných kapacít.

PLC / PAS

SIEMENS

SIEMENS LOGO! 8

Logický modul LOGO! šetrí miesto na ovládacom paneli a umožňuje vám jednoducho implementovať funkcie, ako sú časovače oneskorenia, časové relé, počítadlá, astronomické hodiny a pomocné relé. Vyznačuje sa jednoduchou inštaláciou, minimálnou kabelážou a intuitívnym programovaním. Navyše s LOGO!, inteligentným logickým modulom od spoločnosti Siemens, môžete jednoducho realizovať malé automatizačné projekty. Obsahuje Ethernetové pripojenie a Web server.

SIEMENS SIMATIC S7-1200

Kontroléry SIMATIC S7-1200 sú ideálnou voľbou, pokiaľ ide o flexibilné a efektívne vykonávanie automatizačných úloh v nižšom až strednom rozsahu výkonu. Vyznačujú sa rozsiahlym radom technologických funkcií a integrovanou komunikáciou, ako aj mimoriadne kompaktným a priestorovo úsporným dizajnom.

simatic-s7-1200

Panely SIMATIC HMI Basic

Vďaka prepracovaným základným HMI funkciám predstavujú operátorské panely SIMATIC HMI Basic druhej generácie ideálne riešenie pre jednoduché operácie na úrovni rozhrania človek-stroj. Súčasťou tohoto portfólia sú panely s displejom o velikosti 4, 7, 9 a 12 palcov a kombinovaným ovládaním dotykom alebo pomocou tlačítok. Inovatívne širokouhlé displeje ponúkajú vysoké rozlíšenie s 64k farbami. Môžu byť inštalované na výšku a vďaka 100% stmievateľnému jasu sú maximálne energicky úsporné. Inovatívne užívateľské rozhranie otvára široké možnosti pri vykonávaní praktických operácií pomocou nových riadiacich jednotiek a grafiky. USB rozhranie umožňuje pripojiť klávesnicu, myš a čítačku čiarových kódov a podporuje štandardnú archiváciu dát na USB flash disk.

MIKROKONTROLÉRY

ATMEL MICROCHIP

Arduino UNO R3 ATMega 328

Arduino UNO je základná doska a zároveň jej najpopulárnejšia verzia. Doska obsahuje mikroriadič ATMega 328, ktorý je vybavený 14 digitálnymi vstupmi/výstupmi, z ktorých 6 môže byť použitých ako výstupy PWM (napr. pre riadenie motoru) a 6 analógových vstupov. Systém je taktovaný hodinovým signálom s frekvenciou 16 MHz, má 32 kB pamäť programu Flash a 2 kB pamäť SRAM.

Arduino MEGA 2560

Arduino MEGA 2560 je navrhnutý pre komplexnejšie projekty. Má väčší priestor pre program, takže sa využíva pre 3D tlačiarne a projekty robotiky. To dáva projektom dostatok priestoru.

K tejto doske nájdete aj rôzne shieldy. Medzi najpoužívanejšie patrí napr. TFT dotykový displej, ktorý priamo pasuje do vyvedených kontaktov po obvode. Tvoriť tak môžte projekty ovládané cez displej.

ArduinoMega2560_R30
Arduino DUE

Arduino DUE

Arduino Due je doska mikrokontroléra založená na procesore Atmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 . Je to prvá doska Arduino založená na 32-bitovom mikrokontroléri s jadrom ARM. Má 54 digitálnych vstupných/výstupných pinov (z ktorých 12 možno použiť ako PWM výstupy), 12 analógových vstupov, 4 UART (hardvérové ​​sériové porty), 84 MHz hodiny, pripojenie s podporou USB OTG, 2 DAC (digitálny na analógový) , 2 TWI, napájací konektor, hlavička SPI, hlavička JTAG, tlačidlo reset a tlačidlo vymazania. Je to perfektná doska pre výkonné rozsiahlejšie projekty Arduino.

NEXTION HMI SOLUTION

NEXTION HMI SOLUTION

Nextion display umožňuje dizajnérovi navrhnúť si svoje vlastné rozhrania úplne sam. Zákazníci na navrhovanie rozhraní môžu použiť softvér – Nextion Editor. S novým kapacitným dotykovým panelom Nextion si môžete zostaviť svoje vlastné HMI s minimálnym úsilím pri návrhu, pretože všetky dáta a riadiace signály poskytuje zariadenie na priame prepojenie s displejom. To ponúka dizajnérovi obrovskú výhodu v čase vývoja a úspore nákladov a odstraňuje všetko bremeno nízkoúrovňového dizajnu.

ADRESA

ELMARK, spol. s r.o.

Martinčekova 2

821 09 Bratislava

Slovenská republika

KONTAKT

+421 907 383 500

+421 905 402 609

info@elmark.sk

RÝCHLY KONTAKT

qrcode_www.elmark.sk